رد کردن لینک ها

دوره خلاقیت و حل مسئله (Basic) 7-4 سال

دوره خلاقیت و حل مسئله (Basic) 7-4 سال

در دوره‌ بیسیک (Basic) کودکان در قالب داستان با مسائلی روبرو می‌شوند که در حین ساختن برای این مسائل راه حل می‌یابند. در این مسیر علاوه بر تقویت مهارت حل مسئله خلاقانه، تجربه کار گروهی را دارند و می‌آموزند به دیگران و قانون احترام بگذارند. این بسته ویژه کودکان مهدکودک، پیش‌دبستانی و ابتدای دوره دبستان می‌باشد.

شهریه

۵۳۰,۰۰۰ تومان

طول دوره

۳ ماه

شروع دوره

خرداد ماه

آموزش همگام با ساخت (Learning by Making)

آسان شدن ارتباط و تبادل اطلاعات جهانی موجب پیوستگی جوامع بشری شده است. به طوری که هر تغییر در یک بخش از جهان به سرعت به سایر بخش‌ها سرایت می‌کند و بر سایر بخش‌ها اثر می‌گذارد. یکی از مهمترین تغییرات، ضرورت تغییر نظام‌های آموزشی سنتی و معلم محور (محتوا محور) به نظام‌های یادگیری و دانش آموز محور است.

یکی از سیستم‌های آموزشی قوی مبتنی بر همین رویکرد که در اکثر کشورها به ویژه در کشورهای توسعه یافته فعالیت می‌کند لگوی آموزشی است، این سیستم با شعار “آموزش همگام با ساخت (learning by Making)” توانسته این رویکرد آموزشی را به بهترین شکل ممکن با بهره گرفتن از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا پیاده کند.

مهمترین چالش قرن ۲۱ برای دانش آموزان

مهارت حل مسئله مهارتی نیست که برخی آن را مادرزادی با خود به دنیا آورده باشند یا برخی از آن بی بهره باشند. مهارت حل مسئله مهارتی است که باید آن را کسب کرد. امروزه جوامع دیگر نیازی به تولید دوباره علم ندارند؛ امروزه ایده‌های نوین، خلاق و روش‌های جدید فکر کردن مورد نیاز است.

حل مسئله در لگوی آموزشی
حل مسئله در لگوی آموزشی

رشد تفکر خلاق کودکان

از مواردی که لگوی آموزشی سعی در پرورش آن دارد، تفکر خلاق است. در دوره بیسیک  (Basic) لگوی آموزشی، مربی با استفاده از داستان برای بچه‌ها چالشی مطرح می‌کند. بچه‌ها سعی می‌کنند با ابزار لگو که در اختیار دارند آن چالش را حل کنند. گاهی فردی و گاهی گروهی.

در مرحله بعد مربی با قرار گرفتن در کنار بچه‌ها شروع به گفتگو درباره سازه‌های ساخته شده با لگو می‌پردازد؛ کار مربی در این مرحله بسیار مهم و حساس می‌باشد، کاری که کودک برای حل چالش انجام داده است با استفاده از تفکر خود بوده و مربی به این امر واقف است و باید سوالاتی بپرسد که ذهن کودک را محدود نکند. هر چه کودک در این مرحله ساخته است صحیح می‌باشد و مربی با سوالات خود کودک را به تفکر بیشتر وادار می‌کند. این همان تفکر واگرای کودک است که باید با تمرین در هر جلسه و با آگاهی والدین پرورش یابد.

تفکر واگرا یا همان تفکر خلاق در یک محیط امن پرورش می‌یابد نه در محیط مملو از سرزنش و تحقیر. کودکان محیط‌هایی که به راه حل‌های آن‌ها بها داده می‌شود را دوست دارند. اگر ما همیشه چنین محیط‌های امنی برای کودکان فراهم کنیم در آینده کودکان خلاقی را پرورش خواهیم داد.

وقتی که در حل یک مسئله به راه حل کودکان بها داده شود و به طور کامل درگیر حل مسئله شوند، یاد گرفتن از نفس کشیدن هم برای آنها آسان‌تر می‌شود. در این حین آن‌ها آگاه نیستند که مشغول یادگیری هستند.

تقویت مهارت صحبت کردن و گوش کردن

دو مهارت صحبت کردن و گوش کردن از اساسی‌ترین مهارت‌های سواد خواندن می‌باشد، که کودکان باید تا قبل از دبستان آن را یاد بگیرند. طی جلساتی که با اولیای محترم به عنوان مدیر لگوی آموزشی زنجان داشته‌ام، این موضوع بسیار مورد غفلت خانواده‌های محترم بوده و آن را کم اهمیت می‌دانند. در حالی که سواد خواندن که بر ۵ مهارت (خواندن، نوشتن، حرف زدن، گوش کردن و استدلال کردن) اشاره دارد، دو مهارت حرف زدن و گوش کردن را پایه‌هایی برای خواندن و نوشتن می‌داند.

مهارت‌هایی که کودکان در این دوره کسب می‌کند

به طور کلی تعدادی از مهارت‌هایی که کودکان در دوره بیسیک (Basic) میاموزند عبارتند از:

 • دست ورزی (ساخت)
 • اعتماد به نفس
 • خلاقیت
 • ارتباط با دیگران
 • پشتکار
 • حرف زدن
 • گوش کردن

چرا کلاس های لگو را برای والدین پیشنهاد می کنیم؟

 • درگیری والدین به کارهای روزمره باعث شده آنها عذاب وجدان بگیرن که من وقت سالم و کافی برای کودک خود ندارم.
 • عدم اطلاع از شرایط و ویژگی‌های گروه سنی کودکان خود و متاسفانه در خیلی از مواقع جلوگیری از رشد خلاقیت کودکان با برخوردهای نا آگاهانه از سوی والدین.
 • در کلاس‌های لگو اولیا به یادگیری می‌پردازند و در گروه‌های اختصاصی قرار گرفته و باعث رشد خود و کودک خود می‌شوند.
 • با روش‌هایی که در کارگاه‌های رایگان لگوی آموزشی یاد می‌گیرند، در منزل هم می‌توانند در کمترین زمان وقت خود با کودک، بیشترین تاثیر را بر فرزندان خود داشته باشند.
 • استفاده از کارگاه‌های رایگان مختلف در طول دوره‌ها، برای اولیا در مرکز لگوی آموزشی فراهم است.
 • و مهمترین نکته امکان فراهم کردن فرصت آموزشی برابر برای کودک خود با سایر کودکان کشورهای پیشرفته.

منبع لگوی آموزشی زنجان

خانه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره خلاقیت و حل مسئله (Basic) 7-4 سال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید آیتم حذف شد بازگردانی
 • هیچ دوره ای ثبت نام نکرده اید...