رد کردن لینک ها

دوره مقدماتی رباتیک لگو (۱ WeDo) 10-11 سال

دوره مقدماتی رباتیک لگو (۱ WeDo) 10-11 سال

دوره مقدماتی رباتیک، علاوه بر فعالیت‌های ساختنی بسته‌های قبل، امکان کنترل سازه‌های مکانیکی با برنامه‌نویسی ساده و کاملا تصویری را برای بچه‌های دوره‌ دبستان فراهم می‌کند. در این بسته علاوه بر تمرین مهارت‌های دست ورزی، برنامه‌نویسی و ‌مهارت‌هایی چون تفکر خلاق، استدلال و محاسبات نیز رشد خواهد یافت.

شهریه

۶۶۰,۰۰۰ تومان

طول دوره

۳ ماه

شروع دوره

خرداد ماه

دوره مقدماتی رباتیک لگو (WeDo 1) چه دوره است و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوره مقدماتی رباتیک لگوی آموزشی (WeDo)، یکی از دوره‌های STEM لگوی آموزشی می‌باشد. STEM مخفف کلمات زیر می باشد:

Science: علوم  –  Technology: تکنولوژی  –  Engineering: مهندسی  –  Mathematics: ریاضیات

همانطور که مشاهده می‌کنید در دوره مقدماتی WeDo، لگوی آموزشی قصد دارد با تکیه بر ابزار جذاب خود مهارت، دانش و نگرش دانش آموزان را در بخش‌های بالا تقویت نماید. زبان ساده برنامه نویسی WeDo برای دانش آموزان این امکان را فراهم آورده که آن‌ها برای سازه‌های ساخته شده در هر جلسه، برنامه متناسب آن سازه را بنویسند. همین برنامه نویسی با زبان ساده و راه اندازی سازه‌های ساخته شده لگو، نگرش بسیار خوبی در دانش آموزان جهت حل مسئله ایجاد می‌کند.

بسته WeDo لگوی آموزشی
بسته مورد استفاده در دوره آموزشی WeDo 1 و زبان برنامه نویسی بسیار ساده که توسط شرکت بین المللی Labview نوشته شده است.

لگو، حل مسئله و آینده مشاغل

استفاده از فناوری‌‌‌های نوین و رویکردهای خلاقانه برای درگیر کردن دانش آموزان، جایگزین روش‌های سنتی شده اند. با این حال موانع زیادی برای اکثر مراکز آموزشی وجود دارد. صنایع مدرن، سریع‌تر از همیشه در حال تحول هستند؛ نیاز به دانش آموزانی داریم که برای رویارویی با فناوری‌های نوین و نیازهای قرن ۲۱ آماده باشند.

آیا امروزه در مدارس تخصص‌های منطبق با این نیازها به دانش آموزان ارائه می‌شود؟

صنعت رباتیک در جهان از هر صنعتی سریع‌تر رشد می‌کند و رشد آن خیره کننده است. دانش آموزان ما نیاز به مهارت‌هایی دارند که مشاغل مربوط به این مهارت‌ها هنوز به وجود نیامده است. می‌خواهیم دانش آموزان را به مشاغلی آماده کنیم که حتی نمی دانیم چه هستند. بنابراین دانش آموزان ما نیاز به مهارت هایی دارندکه یک عمر به کارشان بیاید.

از بسته WeDo لگوی آموزشی
از بسته WeDo لگوی آموزشی

حل مسئله در لگوی آموزشی

امروزه جوامع دیگر نیازی به تولید دوباره علم ندارند؛ امروزه ایده‌های نوین، خلاق و روش‌های جدید فکر کردن مورد نیاز است.

“حل مسئله به زبان ساده تر، چیزی جز کشف کردن نیست و همچنین برعکس کشف کردن چیزی جز حل مسئله نیست. ولی به شرطی که هم در انتخاب نوع مسئله‌ها و هم در شیوه کار با آن‌ها راه درستی و رسمی در پیش گرفته شود.” – جورج پولیا

حل مسئله در لگوی آموزشی
حل مسئله در نگاه لگوی آموزشی

استفاده از لگو، برنامه نویسی با کامپیوتر ، نقاشی کردن و هر چیزی که روند آموزش را با عملکردی از طرف دانش آموزان همگام کند، ریشه‌های فهم را به اعماق ذهن بچه‌ها خواهد برد؛ آنجایی که هیچ کس با هیچ گفتاری به آن دسترسی پیدا نخواهد کرد!

کار گروهی در حل مسئله

کار گروهی در حل مسئله

در حل مسئله و به طور کلی هر چیزی که به یادگیری مربوط می‌شود نباید از اهمیت کار دسته‌ جمعی دانش‌آموزان غفلت کم شود، بحث ها و گفت و شنودهایی که در گروه‌های کوچک (۲ یا ۳ نفری) دانش آموزان در زمینه حل مسئله و یا روشن کردن متن یک درس پیش می‌آید، موجب بیدار شدن ذهن همه آن‌ها می‌شود؛ این چیزیست که به جز موارد استثنایی، هیچگونه کار فردی نمی‌تواند با آن برابری کند.

بسته WeDo لگوی آموزشی
بسته WeDo لگوی آموزشی

منبع لگوی آموزشی زنجان www.legozanjan.ir

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره مقدماتی رباتیک لگو (۱ WeDo) 10-11 سال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید آیتم حذف شد بازگردانی
  • هیچ دوره ای ثبت نام نکرده اید...